Ze všeho nejradši vážím

Nikdy jsem neměl problém se svým znamením. Váhy na mě odjakživa dokonale sedí. I přestože se neustále snažím mít své „misky“ představující dobro a zlo v rovnováze, mé nálady a pocity občas zapříčiní, že je rovnováha vychýlena a má pomyslná váha se přikloní na stranu dobra nebo zla. To není nic neobvyklého. Každý se občas vlivem okolností odchýlí ze své rovnováhy – buď je nepřiměřeně hodný, dobrosrdečný a laskavý, nebo rozzlobený, naštvaný, lačnící po krvi (to trochu přeháním – nejsem psychopat). Být v rovnováze logicky znamená mít tyto dvě strany vybalancované tak, že ani jedna strana nedominuje – obě vládnou stejnou měrou. Neuškodí si však trochu zanalyzovat toto znamení a porovnat jej s mou povahou.

Váhy, copak jste?

Prošel jsem několik webových stránek zaměřující se na horoskopy a jednotlivá znamení. Rovněž jsem se vydal i do hlubin časopisů, abych zjistil, které vlastnosti dominujících u vah převládají ve všech těchto pramenech – vlastnosti, které se všude opakují jsou takové, že váhy jsou velice čestné, milé, vášnivé a romantické, mají smysl pro humor a umělecké cítění, hodně přemýšlí, čímž jsou občas nerozhodné, stresu a rozhodování se vyhýbají a mají smysl pro harmonii a soulad. Mnohdy jsou i oblíbení ve společnosti a mají klidnou povahu.

Pokud mám sám sebe popsat, rozhodně bych neřekl, že mám všechny uvedené vlastnosti. Například můj smysl pro humor mnoho lidí nechápe. Když se snažím být vtipný, většinou to skončí katastrofou. Rozhodně nesouhlasím s výrokem, že bych měl být oblíbený ve společnosti. Já se společnosti vyhýbám jako čert kříže a raději jsem někde v koutě, kde si mě nikdo nevšímá a pokud jsem na party, radši si hraji s kočkami (těmi čtyřnohými).

Váhy jsou rozenými urovnávači konfliktů – z čímž musím souhlasit. Konflikty se mi daří zahánět, pokud donutím obě stránky hádky přistoupit na nějaký kompromis. V případě rozhodování se snažím také zvažovat všechna pro a proti, než vyslovím finální verdikt. Tak jako jsem na začátku zmínil své přirovnání k vážení a rovnováze, mám smysl pro spravedlnost. Velice nerad vidím, a ještě hůř se cítím, když se octnu v nespravedlivé situaci. Bohužel mnohdy nemám pravomoc ji změnit, pokud nechci skončit na ulici nebo ve vězení. Dle popisů bych měl být velmistr v umění svádění. Pokud se mi někdy podařilo někoho sbalit, zřejmě se jednalo o kufr.

Temná stránka vah

Obecně se mezi záporné vlastnosti vah řadí domýšlivost, nesamostatnost, nerozhodnost a pasivita. Také velice často váhy neumí odmítat, mají vysoké nároky na polovičku a raději přenechávají iniciativu druhým. Kromě nesamostatnosti a velkým nárokům na nalezení lásky je má charakteristika vystižena dost přesně.

V jednom magazínu se mi také povedlo vypátrat, jak udělat na váhy dobrý dojem. Z toho, co jsem se dozvěděl bych musel být pořádně povrchní člověk, aby potencionální partneři splňovali mé podmínky. Nezáleží mi na tom, jak člověk vypadá, důležité je, co má v hlavě a v srdci. Samozřejmě bych na rande nešel s někým, kdo má outfit bezdomovce, nepopírám však, že si nemyslím, že tento outfit nebude v budoucnu módním trendem, když vidím ty takzvané módní kousky, co nosí modelové a modelky na molech. Nedělá dobrý dojem ani pomlouvání či hádky a konfrontace. Jelikož jsem drbna, rozhodně nepohrdnu pikantními informacemi.

Můj pohled na horoskopy se změnil

Byly časy, kdy jsem horoskopům věřil, a snažil se plnit denní aktivity na základě doporučení kartářek. Nejsem si jist, kdy nastal onen zlom, že jsem přestal věřit povídáním o mé blízké budoucnosti, a přestal plnit doporučené aktivity. Došlo mi, že není možné, aby všechny váhy na světě zažívali stejné pocity, zažili stejnou potencionální budoucnost, a snažili se vykonávat činnosti jako je procházka, hraní si s dětmi (byť žádné nemám – a pokud bych si hrál s dětmi, zřejmě bych vyvolával dojem, že bych mohl mít pedofil) nebo vyšívání. Jo, vyšívat umím, ale copak to umí všechny váhy? Velice o tom pochybuji… Navzdory tomu, jak na mě přesně mé znamení sedí, a jak jsem rád, že jsem ve znamení vah, rozhodně už nedávám na řeči lidí, kteří vidí do budoucnosti na základě karet.

Jak to máte se znameními vy? Věříte na horoskopy? Pochlubte se do komentářů.


Mohlo by vás zajímat

Mrkněte se na články Káji a Dominiky, co o tomto tématu píší.

4 thoughts on “Ze všeho nejradši vážím

  1. Najprv otázka: Rovnováha? To existuje?! 😀 Nie, vážne, pocitov rovnováhy v mojom živote je minimum. 😀
    Na mňa moje znamenie takmer nesedí. Podľa mnohých stránok je žena škorpiónka žiarlivá fúria.

    1. U mě rovnováha existuje. Nebo alespoň mi to tak přijde.
      Jako žárlivou fúrii si tě neumím představit, ale co ty víš… třeba se jí jednou můžeš stát. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.