Padá Facebook, něco si přej

Již jsou to celé hodiny, co přestaly fungovat sociální sítě jako jsou Facebook (včetně Messengeru), Instagram a Whatsapp. Lidé panikaří a přesouvají se na poslední gigantickou síť, která naštěstí zůstala nedotčena – Twitter. Píší vtipné tweety a vytváří konspirační teorie o tom, že tato trojice je odsouzena k záhubě. Život už nebude takový jako předtím. Byli jsme doslova závislí na Facebooku, komunikaci přes Messenger a Whatapp. Mnozí vytvářeli své modelingové portfolio na Instagramu a chlubili se, jací jsou modelové nebo modelky. Chaos je už nyní. Ona legendární trojice nefunguje už několik hodin a můžeme se jen modlit, aby fungovala i následující den. Tolik firem, tolik společností a tolik živnostníků by padlo, kdyby tyto sítě přestaly ze dne na den fungovat. Tolik blogerů a blogerek, influencerů a influencerek by přišlo o práci díky tomu, že by neměli kam sdílet svůj obsah. Tolik lidí by si muselo najít jinou práci jen kvůli tomu, že to Facebook vzdal a hodil si mašli.

A co mezilidské vztahy?

Ty jsou zasaženy nejvíce. Mám známého, který je doslova expertem na vztahy na dálku. Bez zprávy zaslané své drahé polovičce každou minutu dostává pomalu infarkt a navzájem si posílají zprávy při každodenních aktivitách, při kralování se záchodovou štětkou v ruce, nebo dokonce i spaní. Nefunkčnost těchto sítí nyní prověří opravdové pouto každého vztahu na dálku a oba zjistí, jak moc jsou si věrní, tedy jestli během offline režimu si nezahnou s někým kdo bude poblíž.

Twitter – spása všeho

Ještě že máme TEN Twitter, kde můžeme posílat zprávy stejně tak jako na Messengeru. Můžou se zde posílat i fotky do stories jako je tomu na Facebooku a Instagramu. Jediné mínus je, že sem každý píše věci, které by nesdílel na Facebooku mezi lidmi, kteří jsou přátelé, ale zároveň i nejsou. Zároveň je zde člověk limitován počtem znaků v tweetu.

Mně osobně je popravdě jedno – stejně mě nikdo moc nesleduje, takže z tohoto výpadku nevyšiluji. Mám čas na aktivity, které jsem dlouho odkládal, a nemůžu se tím pádem vymlouvat na to, že mě někdo neustále píše, nebo nemohu prokrastinovat tím, že sleduji nejnovější příspěvky facebookových stránek, které jsou stejně plné blbostí, jenž člověka odvádí od toho důležitého.

Jak překonáváte výpadek vy? Vyšilujete, nebo je vám to jedno?

Pochlubte se do komentářů.

4 thoughts on “Padá Facebook, něco si přej

  1. Já jsem byla celkem v klidu, ale sestra, ta to měla blbé. Se svou novou známostí si do té doby nevyměnli čísla! Ach ty moderní vztahy.

  2. Bola som v pohode, aj keď ma hnevalo, že som chcela napísať kamarátke a ono to nefungovalo. Našťastie sme sa mali kam presunúť – práve na Twitter. Ale inak som to vnímala v pohode, urobila som si dobrú večeru, čítala knihu a až tak to neriešila, hoci som občas pozrela či to už funguje alebo nie. 😀

    1. Musí se nechat, že to byla unikátní příležitost udělat si hezký večer sám pro sebe. Mnoho lidí ji využilo, včetně mě. Je zajímavé na kolik Facebook a Instagram ovládají naše životy. A kolik lidí si vlastně vzpomnělo, že existuje ještě Twitter. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.