Volme za lepší budoucnost! #volby2021

Nikdy jsem se nepovažoval za politického odborníka, ani o tom nestojím. Politika mě nezajímala, a dalo by se říci, že mě i nadále zajímat nebude. Možná jednoho dne bude, ale předpokládám, že to ze mě bude starý senilní děda, který si bude stěžovat na nové technologie, mladé lidi a jejich vkus. Politice jsem se snažil vyhýbat právě z toho, že jsem ji neshledával nijak zajímavou, a neslučovala se s ničím, co mě zajímá. Až dosud.

Jelikož nám volby na premiéra klepou na dveře, stále víc a víc na sociálních sítích vidím zprávy a zoufalé prosby, aby lidé šli volit. Ano, původně jsem neměl v plánu jít volit, protože jsem si myslel, že můj malý hlas nic nezmění, ale když se dívám na sítě, nebo na politické debaty (které mě mimochodem začaly bavit, a to hodně), došlo mi, že můj plán musí padnout, a já se musím do voleb zapojit.

Na dvou stranách bitevního pole

Kromě těch malých politických stran tu máme dva rivaly: ANO a Piráty. Babiš nesnáší Bartoše a Bartoš nesnáší Babiše. Na internetu jsem četl článek tom, že Babiš se bojí Pirátů, neboť ví, že prezentují budoucnost a to, co dosavadní vláda nikdy nedokázala. Piráti se dokáží prezentovat před světem, zatímco ANO a jiné politické strany vedené lidmi se staromódním pohledem na budoucnost si před světem vysloužili ne zrovna líbivou reputaci. Andrej Babiš je před mnoha lidmi považován za lháře a šejdíře, s čímž musím, naneštěstí, souhlasit. Osobně se mi nelíbí, kam naší republiku vede a nezamlouvá se mi, že ji řídí jako firmu. Už z politických debat je naprosto zřejmé, že se snaží zamaskovat pravdu, a to nemusím být psycholog, abych poznal, že lže. Za velice nekorektní jednání také považuji fakt, že všem poslancům bezmezně skáče do řeči. Mohu si jen domýšlet, jestli se jedná o účinnou strategii krytí lží, nebo obranu vůči argumentům druhé strany.

Z mého skromného pohledu mají proto Piráti navrch. Prezentují budoucnost České republiky a mají velice působivý program, který odpovídá mým představám o budoucnosti. Ale jak to tak bývá, každá mince má dvě strany. Byl bych pokrytec, kdybych prohlásil, že se tato politická strana úplně zcela slučuje s mými názory. Koneckonců jak sám YouTuber Kovy prohlásil v jednom svém videu, nejedná se o hledání spřízněné duše.

Naše hlasy změní budoucnost

Jak jsem se již zmínil, mé rozhodnutí o tom jít volit bylo změněno díky několika důvodům, především díky prezentování Andreje Babiše na veřejnosti a v politických debatách. Nemluvě o tom, kolik lidí zemřelo v důsledku Covidu pod jeho vedením, či kolik peněz budeme my a patrně i naši potomci dlužit vzhledem k jeho dárkům a volebním bonusům pro jeho stoupence, z čehož velkou část tvoří naivní nebo zatrpklí senioři, kteří chtějí pro své děti a vnuky stejné podmínky jako v jakých byli oni sami. Ne, nevymyslel jsem si to. Sám jsem se setkal s takovými lidmi. Je to hořká pravda o tom, jak zlí mohou lidé být, a to je teprve začátek. Pak jsou tu dluhy v státním rozpočtu, schodek a další.

Proto apeluji na všechny – jděte volit, a dopracujme se společně k lepší budoucnosti. Žijme v zemi, na kterou budeme pyšní. Nenechme si vládnout od lidí, kteří mají zastaralé názory a pohledy na svět. Udělejme změnu! Nenechme ostatní lidi hrdě hlásat, že dredy na potencionálním premiérovi vypadají krajně nevhodně, nebo že dva lidé stejného pohlaví by se neměli za žádných okolností brát, protože to narušuje tradiční rodinu o něco více, než násilný otec, psychicky vyčerpaná matka a bité dítě.

Díky volební kalkulačce si můžete snadno zjistit, jaká politická strana se shoduje s vaším pohledem na budoucnost, a kterou stranu tím pádem máte volit. Pokud si říkáte, že jeden hlas nic nezmění, šeredně se mýlíte. Možná je jeden hlas zanedbatelný v porovnání s kupou ostatních platných hlasů, ale pokud si tohle budou říkat všichni, a snad tomu budou i věřit, zajistíme tím to, že vyhrají ti, kteří volili jedinci, kteří si přejí mít na naší půdě peklo na zemi. Pokud nepůjdete volit a později budete litovat tohoto rozhodnutí, neb se věci nevyvíjí dle vašich představ, bude už pozdě a vy si budete stěžovat na naše „vládce“ jen proto, že otázka budoucnosti ležela na jednom či několika hlasech. Ano, toto není zrovna ideální příklad toho, co se stane, ale neříkám, že se nejedná o vyloučenou možnost.

5 thoughts on “Volme za lepší budoucnost! #volby2021

  1. Když se mě v práci nedávno ptali koho budu volit, odpověděla jsem jim, že určitě někoho, kdo tam ještě nebyl, protože ti, co tam jsou za posledních dvanáct let nepředvedli nic převratného. Sice oponovali tím, že když budu volit nějakou neznámou stranu, je to, jako bych vyhodila svůj hlas. Nepřesvědčilo mě to. Kdyby takhle uvažovali všichni, navěky nám bude nám bude vládnout Babiš, který je velký lhář a zloděj. Něco jako je Jack Sparrow, ale horší. V jedné volební kalkulačce má sice Hnutí ANO získalo nejvíce procent, ale dokud tam bude Babiš, tak asi ne.
    Bartoš na mě vždycky tak trochu působil dojmem člověka, který má lehce vyhulený mozek. Samotná pirátská strana by asi také nebyla vyloženě špatná, kdyby tam nebyl on. Okamura je zase podle mě tak trochu pokrytec. Bojuje proti migrantům a sám je potomek cizinců. Nesnáším pokrytce. I když v jiné volební kalkulačce zase mi zase zvítězilo SPD: Tady je důkaz, že u těch kalkulaček hodně záleží na tom, jak jsou ty otázky položené a jak hodnocené.
    Komunisty také nemůžu volit. Mám tendenci nedůvěřovat seskupením, která za sebou mají krvavou minulost. A je jedno, jestli jsou to komunisti, katolická církev či cokoliv jiného. ODS A ČSSD jsou už mrtvé strany, které tu byly léta a byla jsem z nich znechucená ještě před tím, než jsem získala volební právo.

    1. Zajímavé tvrzení. Souhlasím, že ANO by mohlo být lepší bez Babiše a jeho vlivu a souhlasím s výrokem, že Okamura je pokrytec, ale trochu mě zaráží tvůj názor na Bartoše. Nemyslím, že pouhý dojem z daného člověka a také to, jak se prezentuje vypovídá o jeho pravém charakteru. V jistém smyslu je toto také pokrytectví.

  2. Pripomína mi to trochu situáciu, keď u nás „zvhrli“ SMER, po tom, ako zabili toho novinára. Takisto som Smer neznášala, lenže si vedeli omotať okolo prstu práve seniorov. Vo voľbách sme zvolili iných a úprimne neviem, či nám to pomohlo. Skôr naopak, ale to je zapríčinené aj covidom. A volebné diskusie sú sranda, ale najviac tie na internetoch, keď diskutujú stúpenci rôznych strán. 😀 Najväčší „experti“ sú voliči Kotlebovcov. A potom sa zvyšok krajiny hanbí za to, akí ľudia tu sú a akých idiotov volia. Nuž, ale názory sú rôzne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.