Povolební oddech #volby2021

Jednalo se o velice napínavý boj. Boj natolik tvrdý, než když sleduji bojové zápasy a modlím se, aby to vyhrál můj favorit. Kdykoliv jsem nervózní nebo napjatý, klepu nohami. Ten den jsem snad udělal díru do podlahy. Celý den jsem byl uzavřený doma a s dávkou napětí jsem sledoval průběh sčítání hlasů na post premiéra.

Dlouho jsem se nezabalil do deky tak, že jsem připomínal roládu a do toho nepil kakao a nejedl sušenky. Chybělo mi to. Naposledy jsem tento „rituál“ prováděl na začátku roku v zimě. Vždy, když jsem přišel z práce, oblékl jsem se do pohodlného domácího oblečení, udělal si kakao a spolu se sušenkami jsem si ho užíval dívajíc se na jeden z mých oblíbených seriálů Will a Grace.

Během upřeného sledování jsem si kakao a sušenky moc neužíval. Hlasování bylo v jednu chvíli na vážkách a už jsem se začínal smiřovat s krutým faktem, že nám další čtyři roky bude vládnout lhář a zloděj Andrej, ale když začala koalice Spolu předbíhat mocné ANO, pomalu jsem se začínal radovat, a zároveň jsem byl lehce šokovaný. Kdo by to kdy řekl, že Babišovo ANO prohraje a nám bude vládnout někdo, kdo nebude lhát, krást a dětinsky se prezentovat, viz. překřikování na debatách, chování ve sněmovně a neustálé prskání kyseliny v podobě slov o kampaních a lží kolem sebe. Nebudu zde uvádět, co mě na tomto ex-premiérovi vadí, to jsem dostatečně vysvětlil v předešlém článku. Jsem rád, že nás nyní bude prezentovat někdo, kdo je přesný opakem Babiše.

Průměrný výsledek voleb

Ačkoliv nemohu prohlásit, že jsem naprosto spokojený s výsledkem voleb, ve kterých, jak všichni víme, vyhrála koalice Spolu, domnívám se, že se stále jedná o mnohem lepší volbu, než je již zmíněné ANO, SPD, Trikolora nebo, nedej bože,Volného blok. Před zvolením svého favorita, kterému jsem dal na volebním lístku hlas jsem si provedl průzkum všech relevantních politických stran, které se k volbám hlásily. Usuzoval jsem, a stále usuzuji, že Volného blok je zcela mimo realitu. Lépe řečeno je zcela mimo tento vesmír. Spolu nemá perfektní program, jaký bych si přál, ale pevně věřím, že pan Fiala dovede naší Českou republiku ke světlejším zítřkům, ačkoliv například na návrh manželství pro všechny si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Souhlasím s tím, že se v současné době nejedná o prioritní návrh. Je zde spousta jiných a důležitějších záležitostí, o které je nutno se postarat. Rovněž mě těší, že komunistická strana je nyní další nevábnou stránkou v historii. Příjemný to krok dopředu.

Sestavení vlády také komplikuje smutný fakt, že pan prezident Zeman je nemocný. Nemocnice neposkytuje žádné informace na žádost Miloše Zemana a neustále se diskutuje o tom, zda-li je schopen vykonávat svou funkci. Sami uvidíme, jak co přinese čas ohledně jeho zdraví a jeho blízkých rozhodnutí. V současné chvíli mne nejvíce zajímá, zda-li nový premiér dodrží slib, který dal PirStanu (straně Pirátů a Starostů), a jestli dokáže dodržet všechny své závazky, které před volbami dal svým voličům. Jedno je však jisté – čeká nás utahování opasků a zvyšování daní, abysme se snažili vykompenzovat státní dluh. Má cynická stránka mi říká, že budoucnost bude temná, ale na druhou stranu musíme napravit vzniklé škody, a zaplatit za ně.

Na twitteru jsem našel tento humorný tweet týkající se prezidentova zdravotního stavu

Hořká prohra se sladkým koncem

Pokud bych měl vyjádřit svůj názor na povolební projev pana Babiše, musím prohlásit, že se jednalo o velice nestátní projev, a mimo jiné byl i hrubý a neprofesionální. Byl jsem šokovaný z vět jako byly například: „Proč se mě na to ptáte?“ nebo „Posloucháte se vůbec?“. Zarazilo mě, že pan Andrej Babiš odmítl nechat promluvit jeho paní. Monika Babišová a bývalá ministryně financí, Alena Schillerová, stály za ex-premiérem a občas si něco řekly. Z výrazu Aleny Schillerové se dalo zřetelně poznat, že teď bude mít spoustu času na to, aby se řádně naučila mluvit anglicky, nebo že bude mít čas na svůj profil na Instagramu, nebo na hraní her. Zpět ale k projevu pana Babiše. V porovnáním s povolebním projevem nového premiéra Fialy, který byl velice státnický byl tento pokryt chabými argumenty, lží a zbabělostí. Ačkoliv veřejně prohlásil, že pokud skončí v opozici, odejde z politiky, na této tiskové konferenci tento výrok popřel s odůvodněním, že tento výrok nikdy neřekl. Tolik k jeho důvěryhodnosti.

Neříkám, že odsuzuji všechny seniory, kteří věřili, že Andrej Babiš je pro budoucnost spása. Nebo alespoň spása pro jejich důchody, ale po přečtení několika komentářů v diskuzích pod příspěvky na zpravodajských webech, ve kterých jsem se dočetl, že například jeden starý pán volil ANO jen kvůli tomu, že Andrej má v nejbližších dnech svátek, nebo že je jedné seniorce jedno, co přinese budoucnost, ale hlavní je, že jí nikdo nesáhne na důchod, jsem málem dostal infarkt. Nechápu, proč jsou někteří senioři natolik lakomí a krátkozrací, že jsou schopni odepřít přívětivou budoucnost svým dětem jen z důvodu, aby oni dožili v příjemných podmínkách. Číst samotné komentáře pod takovými příspěvky mě vždy natolik rozpálí, že jsem naštvaný po zbytek dne, neboť žijeme ve zkažené společnosti myslící jen a pouze na sebe.

Když jsem se dozvěděl příjemnou novinu, že moji rodiče, zejména matka změnila názor na Andreje Babiše a tentokrát její hlas nepadl pro něj. Na moment procitla a viděla jaký ve skutečnosti je. Bohužel následující den se její názor opět změnil a pro ní je opět hrdina a ten největší spasitel ČR. Neberu jí její názor, respektuji ho, ale nerespektuji její snahy mě přesvědčit, abych ho měl také rád.

Závěrem bych rád podotkl, že ačkoliv se volby nevyvedly tak jak bych si přál, stále se jedná o menší zlo než byla vláda Andreje Babiše. Jak jsem již zmiňoval, pevně věřím, že i přes cenu značného nepohodlí, kterému budeme muset v nenadálé budoucnosti čelit nás čeká světlo na konci tunelu, a my budeme moci být hrdí na náš stát.

 


Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.