Co si přeji dostat pod stromečkem

Nejsem nijak náročný člověk. Nepotřebuji toho mnoho. Vzhledem k mému bytu se snažím žít minimalistickým stylem života a řekl bych, že se mi to daří. Skoro všechno si raději kupuji sám. Přijde mi divné od někoho dostávat drahé dary, i když jimi rozhodně nepohrdnu. Sám naopak dávám lidem, kteří jsou mi nejbližší velice cenné předměty na vlastní úkor.

Nehledě na nadcházející Vánoce, jsou zde některé předměty, po jejichž vlastnictví dychtím a jsem si jistý, že mi definitivně udělají radost. O jaké věci se jedná?

  • Bezdrátová sluchátka

Již mě deprimuje, že kdykoliv si hodlám z mobilu pustit hudbu, snažím se, aby mě má obyčejná drátová sluchátka neuškrtila; jsou strašně nepraktická a vzhledem k délce kabelu, který se snažím cpát do kapsy jak jen to jde, tak i velice nevkusná. S bezdrátovými sluchátky mám již zkušenost. Chybí mi onen něžný šepot záhadné paní při poslechu hudby, že baterie v sluchátkách je již vybitá. Její hlas byl tak uklidňující a tón, jakým mi to něžně oznamovala do ouška naznačoval, že jí to ani nijak netrápí. Ačkoliv mě rušila při poslechu hudby, stejně si myslím, že bezdrátová sluchátka mi značně ulehčí život.

  • Hlasový asistent

Svou domácnost se snažím pomalu ale jistě modernizovat, a poskytuji ji možnosti k tomu, abych se nemusel o nic starat. Jakožto líná bytost, která neudělá bez telefonu a automatických upozornění ani ránu, strašně moc bych si rád povídal s domácím hlasovým asistentem, který by u mě doma zastával roli invalidního sluhy, a který by mi říkal co mám dělat, co musím udělat, nebo bych naopak já jemu říkal, aby mě upozornil na to, co musím udělat, nebo na důležité události. Samozřejmě bych tohoto asistenta měl spárovaného se svým telefonem. Měl bych sluhu-spolubydlícího, který by u mě žil pouze za cenu, že by mi sloužil. Dokonce už vím, jak bych tohoto elektronického pomocníka pojmenoval – Niles. Jen škoda, že hlasoví asistenti nemají smysl pro humor… Pevně doufám, že až umělé inteligence procitnou, a uvědomí si sebe sama, snad tento asistent proti mně nepošle všechny stroje, a nevyužije všech prostředků v domácnosti, aby mě zneškodnil.

  • Kniha – Rogue Saucer

Jak mnozí vědí, jsem veliký fanoušek Star Treku. Nesleduji pouze filmy a seriály, ale čtu i knihy s touto tematikou. Objevil jsem knihu, po které dychtím, ale bohužel ji nemohu tak snadno získat. V ČR není k dispozici a jediná cesta je ji objednat ze zahraničí. Jedná se o dílo s názvem „Star Trek: Rogue Saucer“. Ačkoliv nemá překlad do našeho jazyka, nedělá mi sebemenší problém číst i v angličtině.

O čem tato kniha je?

Posádka lodi Enteprise-D testuje novou talířovou sekci, která má po rozdělení lodě vydržet nouzové přistání na planetě. Nicméně rutinní misi změní členové frakce zvané „Makisté“, kteří mají s touto talířovou částí své plány, a tak nad ní získají kontrolu. Sekundární trup lodi se střetává se svým talířem a na kapitánovi Picardovi, jeho posádce a admirálovi Nechayevové je, aby opět získali kontrolu nad talířovou částí lodi.

V celé franchise Star Treku jsem velkým obdivovatelem plavidel, co se v nouzových situacích dokáží rozdělit na více částí. O to více zajímavější shledávám případy, když se nepřátelská frakce pokouší o využití situace a získání kontroly nad klíčovou částí lodi. Z jiné perspektivy lze tento případ brát jako by loď bojovala sama se sebou (což mi připomíná specifickou epizodu seriálu Andromedy). Jsem si vědom, že tuto knihu pod stromečkem neuvidím, ale to neznamená, že si ji nemohu sám nadělit během příštího roku: ať už k narozeninám nebo o příštích Vánocích.

zdroj: www.memory-alpha.fandom.com

Co si přejete dostat k Vánocům vy?

Podělte se do komentářů.

2 thoughts on “Co si přeji dostat pod stromečkem

    1. Google assistant, Siri nebo samotný hlasový asistent – všichni jsou ideálním společníkem pro někoho, kdo bydlí sám a chybí mu společnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.