Teorie snů

Občas přemýšlím nad otázkou, zdali se nám celý tento svět nezdá. Je tento svět reálný? Je můj život směsicí dobrého a špatného snu? Kdy se probudím do toho skvělého světa, kde mi nic nechybí a ničím se netrápím? Jsem vůbec živý? Jsou to samé otazníky a hledat odpovědi na tyto otázky by bylo jako hledat jehlu v kupce sena. Slyšel jsem a přečetl si mnoho teorií, co sny znamenají. Vždy to byly pouhé teorie a hypotézy. Ani tento článek se nebude lišit od ostatních úvah, nicméně jsem slyšel o teoriích, které stojí za zmínku.

Život po smrti

Je-li tento život pouhý sen, co bude až umřeme? Před smrtí budeme zažívat bolest. Bolest větší, než jsme za celý náš život zažili. Bude to jako štípnutí, abychom zjistili, že se nám nic nezdá? Probudíme se po smrti do reálného světa, který bude ještě lepší než celý náš sen nebo do světa, který bude peklo? Na celém světě, v celém vesmíru panuje rovnováha – jing-jang, dobro-zlo, světlo a temnota. Věřím, že po smrti bude to samé. Věřím, že nepadnu do nového světa, kde panuje buď dobro nebo zlo. Celá tato teorie lze dobře vysvětlit na základě již natočeného filmu – Matrix. Virtuální svět, kde je vše naprogramované a kde je vše dokonalé. V reálném světě je temnota a zlo. Do jakého světa padneme, až umřeme? Až se odpojíme od Matrixu?

Sen jako odraz alternativního světa

Vždy, když večer jdeme spát a usneme, umřeme. Naše duše opustí tělo a cestuje do jiného světa – alternativního světa, kde zažívá nová a nová dobrodružství. Do světa, který se liší od našeho. Do světa, ve kterém jsou ti samí lidé, jenž známe z našeho světa, ale nastávají úplně jiné situace a děje, které bychom v našem světě nečekali. Když je čas na probuzení, duše se vrátí zpět do těla a pamatujeme si střípky dějů, které se odehrály. Vše si vybavujeme jako pouhý sen.

Snění jako předpověď událostí

Lidé už od počátku věků věří, že sny se nám zdají pro to, aby se nám naše „duše“ snažila něco naznačit. Naznačit věci a události, které se mohou stát v budoucnosti. Pokud je to tak, při troše štěstí můžeme zjistit, co se bude dít v budoucnu. Co se týče mne, už jsem měl několik takových snů a občas se vyplnily. Nelze změnit běh událostí, které by ovlivnily události z tohoto snu.

Sny jako pozůstatky z minulých životů

Jsou známy případy, kdy lidé snili o událostech, které se nikdy nestaly nebo je nemožné, aby se staly. O lidech, které nikdy neviděli nebo o činnostech, které nedávají smysl. I když si to většina z nás není schopna připustit, je dost možné, že se jejich mysl snažila poskládat mozaiku z jejich předchozích životů. Je zbytečné vysvětlovat, jak je to možné. Nikdo nemá odpověď na tuto otázku, nicméně já osobně věřím, že v naší duši je alespoň nepatrný otisk vzpomínek z našeho předchozího života.

Sen jako varování

Dle snáře z knihy „Jak pochopit své sny“ od Ira Naama Husaka je zmínka o tom, že sny, jenž se zdají býti nudné a nezajímavé, si zaslouží větší pozornost, neboť právě tyto sny otevírají problémy, o kterých záměrně i nezáměrně nechceme slyšet ani je nechceme vidět. Právě tyto sny nám ukazují, že je porušená rovnováha a podají nám důležitá sdělení. Byť je sen nesrozumitelný a chaotický, symboly, které uvidíme ve snu nám pomáhají dozvědět se více o problému. Tyto symboly můžeme rozluštit za pomocí snáře.

zdroj: knihcentrum.cz

Sen není jako sen

Sny si lze vyložit i v jiném kontextu než vjemy, jenž se nám zdají v noci během spánku. Člověk má své celoživotní cíle, kterých chce dosáhnout. Cíle, po kterých touží a dal by vše za to, aby jich dosáhl – má své celoživotní sny. Nejčastějšími sny jsou mít velký luxusní dům, drahé a překrásné auto, v kapsách spoustu peněz nebo cestování po světě. I já nejsem výjimkou. Můj celoživotní sen je jet do New Yorku a poznat pravý noční život. Užívat si s mou životní láskou pod západem slunce na pláži. Je toho hodně, co bych si přál. Některé sny jsou dosažitelné a jiné nikoliv.

Pokud bych vrátil zpět ke snění ve spánku, dnešní věda říká, že sny jsou něco, co pramení z našeho podvědomí a z našich představ, které jsou ukryty v hloubi naší duše, a proto nám sen může vykreslit naše nejtajnější tužby. Není se poté čemu divit proč tolik lidí nechce po tomto snu vstávat – probudit se do reálného světa. Někdy je však nutné se některých svých celoživotních snů vzdát a vrátit se zpět do reálného světa…

2 thoughts on “Teorie snů

  1. Mě se občas stává, že zažívám situaci, o které mám pocit že se mi už jednou zdálo. Taková obdoba deja vu. a stává se mi to docela často. Jsou období, když to zažívám i dvakrát do týdne. A pak nějakou dobu zase ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.