Sociální sítě jsou nová droga

Nejsem fanouškem sociálních sítí, na které lidé sdílejí převážně nekvalitní obsah, ne-li zcela trapný. Takový sítím a obsahu se vyhýbám jako kulturisté cukrárně a snažím se nijak nepohybovat ve sféře lidí, kteří na těchto sítích profil mají a sami přispívají. Nicméně není ode mě fér, abych všechny přispěvatele házel do jednoho pytle. Vždyť vždy se najdou výjimky! Například k Instagramu jsem měl zprvu silnou averzi. Jednoho krásného dne jsem však hleděl do mobilu a náhle jsem se přistihl, jak se tam registruji. Dnes jsem na Instagramu téměř závislý a i když nenahrávám tolik fotek, jak bych si přál, našel jsem si zde nové kamarády, kteří jsou pro mě hodně důležití.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marek (@markiireed)

Není to dlouho, co mě jakási neidentifikovatelná anomálie, pravděpodobně pocházející z vesmíru, donutila si založit profil na Tik Toku. Do té chvíle jsem samozřejmě o existenci „Ťik Ťaku“, jak jej nazývám, věděl, ale odmítal jsem se stát ovcí v tomto ohromném stádu, kteří otevírají pusu na různé scénky z filmů, imitují zpěv nebo nahrávají stále dokola stejný druh videí, který nahrávají všichni ostatní. Důležité je, aby to mělo úspěch a o to přeci jde, ne? Čím trapnější videa – tím víc bude popularity.

Stal se ze mě tiktoker?

Dosud jsem žádná videa nenahrával. Kromě sdílení videí, která mě baví, nebo kterým pouze dávám srdíčka jsem nedávno začal s vkládáním vlastních videí. Zatím se učím, ale zřejmě objevuji ono kouzlo tvorby videí, jaké jsem pociťoval, když jsem byl ve fázi youtuberství. Pokud máte zájem, můžete mě sledovat, jak se veřejně ztrapňuji na profilu @markiireed. Obsah, který mě skutečně a upřímně rozesměje dokonce sdílím i na svém profilu na Instagramu ve stories. Moji sledující mohou potvrdit, protože tam sdílím příspěvky skoro každý den. Naneštěstí obsah na Tik Toku, který pro mě připravuje chytrý algoritmus mých zájmů mi poskytuje stále chytlavější videa, a tak se mnohokrát stává, že mobil držím v ruce někdy více jak hodinu a nemohu se těch vtipných videí koček a polonahých chlapů nabažit. Když mám líné dny, kdy se mi opravdu nechce nic dělat, skoro nevylézám z postele a jen sleduji videa na Tik Toku. Zřejmě se ze mě stal závislák. Podobně jako na Instagramu. Rozdíl však je, že tam sleduji primárně příběhy lidí, které sleduji, a které nejsou tak dlouhé jako některá videa na Tik Toku, takže mě sledování Instagramu nezabere tolik času.

@markiireed Laziness vs. proactivity#alitabattleangel #alita #nyssiana #laziness #proactivity #procrastination #fight ♬ původní zvuk – MarkiiReed

Vždy jsem trochu pozadu

Ironií je, že vždy když mám odpor k nějaké novince, nějakým způsobem se přinutím ji vyzkoušet, ať už sám nebo mě ovlivní někdo z okolí, a pak z ní nemohu spustit oči. Zřejmě se bude jednat o nějaký můj obranný mechanismus, abych až po uši nespadl do něčeho, co mě zcela pohltí. Dosud jsem rád, že se i po těch letech, kdy na mě okolí vyvíjelo tlak, nebo se mě snažilo ovlivnit, tak jsem i tak nevyzkoušel tu pachuť cigaret. Bohužel to samé neplatí o alkoholu a slabých drogách. Naštěstí do těchto návykových látek jsem dosud nikdy nespadl, ani nehodlám do nich spadnout. Sociální sítě, který jsem zprvu vzdoroval jsou pro mě nyní drogou a jsem opravdu zvědav, jakou další drogu budoucnost odhalí a za jak dlouho se pro ni nadchnu. Jak to tak bývá, objevím její kouzlo až ve chvíli, kdy z ní nebude tak žhavá novinka. Dobré bude, že alespoň na čas zapomenu na starou drogu. Otázka však je, jak nová sociální síť bude škodlivá oproti té předchozí…

Jaký máte názor na TikTok vy?

Pochlubte se do komentářů.

2 thoughts on “Sociální sítě jsou nová droga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.