Být single na Valentýna

Valentýn – svátek zamilovaných, den plný depresí nezadaných. Pak jsou tu samozřejmě ti, kteří tento den berou jako každý jiný. Ještě před rokem jsem depkařil, že jsem stále single, že budu trávit večer sám s flaškou vína, čokoládou, kterou nesmím jíst a dojemným romantickým filmem: Deník Bridget Jones je má klasika. Svátek zamilovaných jsem jako vždy úspěšně překousl a následující den bylo vše zase v normálu. Dnes je mi tento den naprosto ukradený. Ke konci předešlého roku jsem navázal „vztah“ s jednou známostí, ale už před Vánoci jsem věděl, že jej budu muset ukončit. Vlastně to vztah ani nebyl. Bylo to něco mezi kamarádstvím a vztahem. Po této zkušenosti už nedychtím po žádné potencionálně krátkodobé známosti, a raději se soustředím na sebe. A je mi jedno, co si o mně kdo myslí. Jsem trapný, když jsem sám? Pro jiné možná ano, pro sebe nikoliv. Být single má své výhody.

Výhoda č. 1 – rozdávat moudra ze svých zkušeností

  • Čas pro sebe

Den svatého Valentýna pro tento rok 2022 spadá na pondělí, a protože je to první pracovní den v týdnu, není pochyb o tom, že jej strávím v práci (pokud záhadně neonemocním, o čemž pochybuji). Je velice pravděpodobné, že lidé v kanceláři si budou chtít pracovní dobu trochu okořenit a hádám, že v blízkosti kávovaru bude čokoláda zdarma a možná i nějaká ta srdíčka. Čokoládu nesmím a účastnit se akcí nebo meetingů na tuto tématiku rozhodně nemám v plánu Rovněž nemám v úmyslu odpovídat na dotazy, zda-li večer budu s někým trávit, či jej strávím sám, a rozhodně nechci být obětí litování. Odpracuji si svých osm hodin a večer si udělám příjemný: koupím si k večeři své oblíbené jídlo, otevřu víno a zkouknu svůj oblíbený film, který jsem už dlouho neviděl.

Vanu nemám, ale i kdybych ji měl, stalo by se mi přesně tohle
  • Žádné zkrášlování

Když je už zmínka o příjemném večeru, nemusí mě trápit můj vzhled. Nechystám si nikam na schůzku, ani na romantickou večeři při svíčkách a příjemnou hudbou v restauraci. U mě doma nikdo není a já se nemusím převlékat do upnutých kalhot, drahé košile a nemusím si dělat starost o to, jak vypadám. Můj večer hodlám strávit ve volných teplácích, ošentělém domácím triku, nebo možná jen v županu.

  • Dárek? Leda pro sebe

Jelikož mě čeká platba účtů, včetně elektřiny, která se dost zdražila, nemohu si dovolit plácnout přes kapsu a koupit někomu drahý dárek. Mám však alternativu – koupím si něco malého pro sebe. Vždyť začínám se sebeláskou – snažím se brát sám sebe jaký jsem, nehledím na názory ostatních a soustředím se na své štěstí. Kromě dobrého jídla si možná dopřeji i nějakou drobnost, například bezdrátová sluchátka, kterých jsem se na Vánoce nedočkal, nicméně myslím, že největší dar, co si sám sobě dopřeji bude ten, že zaplatím elektřinu a nepřijdu o teplo, teplou vodu, počítačové hry a nebudu jíst studená hotová jídla.

Nepochybuji, že nebudu rozdávat pohrdavé pohledy na zamilované páry, kteří se kolem mě mihnou a budou se muckat, vyznávat si patetickými způsoby svou lásku, která beztak v řádu týdnů, měsíců nebo roků vezme za své, nebo se držet za zádky či jiná intimní místa. Při pohledu na tyto jedince se mi dělá opravdu špatně. Může za to žárlivost? Možná. Nicméně jsem toho názoru, že všichni by si měli své vášnivé choutky nechávat na prostory svého doma, a neobtěžovat tím neznámé single lidi, byť je to nenásilnou cestou. Sorry jako…

GIF

2 thoughts on “Být single na Valentýna

  1. Být single má svoje výhody, takže bych vůbec nesmutnila a navíc… jednou se zase někdo objeví 🙂 Sice je mi líto, že takhle před Vánoci, ale zase nač to protahovat, to by vedlo k delšímu trápení. Já mám přítele necelé čtyři roky, ale taky si občas říkám, jak mi vlastně bylo, když jsem byla sama. I když jsem ve vztahu, tak čas na sebe si dělám poměrně často. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.