Shrnutí blogerské výzvy

Jednoho krásného podzimního večera, kdy jsem se v posteli kolébal mezi sněním a bděním mě náhle z poklidného polospánku vytrhl nápad, že bych se mohl pustit do obtížné výzvy související se psaním. Protože jsem tehdy měl relativně nový blog, nenapadlo mě nic lepšího, než zkombinovat psací výzvu s blogováním. Zvedl jsem telefon, připojil se k internetu a ve svém koutku plného inspirace, Pinterestu, jsem našel mnoho obrázků, na nichž byly témata přesně k tomu, co jsem potřeboval, a to k blogerské výzvě. Z velké hlubiny jsem vybral ten nejlepší obrázek a uložil si jej pro bližší analýzu.

Seznam všech témat blogerské výzvy 2021

Vzhledem ke smutnému faktu, že o sobě vím, že často u takto velkých úkolů nevydržím, a předčasně je opustím, abych to měl ještě těžší, dostal jsem další nápad, že do této výzvy vtáhnu pár dalších blogerů a blogerek. Na tento můj nápad pouze kývly dvě úžasné holčiny – Kája a Dominika. Káju znám už pár let, a dokonce jsem s ní i osobně viděl. S Dominikou jsem zatím bohužel neměl to potěšení se setkat, ale moc dobře vím, že je zapálená do toho, co dělá a ráda se dělí o své zážitky.

Tato blogerská výzva spočívala v tom, že každý listopadový den loňského roku (2021) vyšel na našich blozích článek na specifické téma. Zpracování příspěvků na většinu témat bylo jednoduché, u některých to bylo naopak těžší, neboť se jednalo o osobnější a citlivé oblasti. Mohu hrdě prohlásit, že všichni, včetně mě, jsme tuto výzvu splnili. Na sebe jsem obzvlášť pyšný, neboť je to po delší době první věc, kterou se mi podařilo úspěšně dokončit.

Jak jsem již zmiňoval, některá témata byla o něco osobnější a z oblastí, se kterými se veřejně velice nerad chlubím. V rámci výzvy jsem napsal články na tato témata, a rovněž je i publikoval. Rozhodl jsem se je na tomto blogu ponechat po dobu jednoho měsíce – proto musím oznámit, že jsem je již odstranil z archivu tohoto blogu. Ponechal jsem zde pouze ty příspěvky, které nezasahují do mého soukromí, jenž si úzkostlivě chráním, a které mohu veřejně publikovat.

Nyní mi dovolte se s vámi stručně podělit o prosté statistiky.

Nejčtenějším článkem z blogerské výzvy se drží v horních příčkách příspěvek, ve kterém jsem popisoval pět dobrých i špatných událostí, které se mi přihodily během listopadového měsíce. Na druhém místě se drží vyprávění o nejlepších Vánocích, co jsem zažil a třetí místo si stále drží satiristický a dosti přehnaný popis mého každodenního dne.

Nejméně populárním tématem je dle statistiky poněkud nostalgický článek s několika klíčovými vzpomínkami na mé dětství.

Mám-li vyjádřit svůj pohled na zadaná témata, nejtěžším tématem bylo pro mě zpracovat článek s citátem, který by popisoval mou generaci. Bohužel jsem žádný citát nenašel, ani žádný nemám. Jak jsem již v tomto příspěvku zmiňoval, každá generace má svá pro i proti a přijde mi nesmyslné je takto škatulkovat.

Naopak téma, jenž mi nejvíce sedlo byl seznam pěti cílů, kterých bych chtěl někdy v budoucnosti dosáhnout.

Nejsem si jist, zda-li se budu v nejbližší době chtít zapojit do další výzvy. Musí se nechat, že psaní článků každý den po večerech mělo své kouzlo, ale byly dny, kdy jsem byl díky svému zaměstnání a každodenním povinnostem natolik vyčerpaný, že jsem neměl skoro na nic sílu. Jsem rád, že jsem i navzdory těmto těžkostem vytrval, a nezastavila mě ani těžká bolest hlavy, únava nebo nedostatek času.


Abych tuto výzvu zcela uzavřel, zde je uvedený seznam příspěvků, které jsem na tento blog zveřejnil v rámci této blogerské výzvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.