Reedův den podle horoskopu

Jak jsem již v dřívějším článku na tomto blogu zmiňoval, tak horoskopům zásadně nevěřím. Nemyslím si, že parta postarších dam dokáže s naprostou přesností určit lidem budoucnost na základě karet, jež si koupili někde v supermarketu. Řeči o tom, že rovněž dokáží věštit z magické koule považuji za směšné. Kromě mého staršího článku, kde jsem dost jasně vyjádřil na toto téma svůj názor se i hojně sžívám s pohledem známého-neznámého autora Deníčku moderního fotra, Dominika Landsmana, když v minulosti psal satirický příspěvek o běžném dni esoteričky, která se snaží své zákazníky pouze obalamutit, a samozřejmě oškubat o poslední cent. Příspěvek je vtipný a bohužel i pravdivý. Esoteričky, jež působí v živých televizních výstupech si musí mnout ruce nad naivitou seniorů, kteří jim volají a doufají, že se dožijí příštího dne. Vědmy náhodným výkladem předpoví nepřesnou budoucnost, a ještě za to dostanou nemalé peníze z dlouhého telefonátu seniorů, jejichž minutová sazba je ještě dražší, než v současné ekonomické situaci cena chleba. Pokud mají obrovskou smůlu, příštího dne se již nedožijí, i když jim esoterička předpověděla zářnou budoucnost a dalších několik let veselého a bohabojného života.

Vzhledem k tomu, že horoskopům ani výkladům nevěřím, téma měsíce, které bylo vyhlášeno v Klubu blogerů se mi zamlouvá. Napadlo mě, že bych mohl svůj den strávit tak, jak mi doporučují v horoskopu. Kdo ví? Třeba můj den bude vskutku zářný. Pokud ne, utvrdí mě to ještě více v tom, že horoskopy a výklady jsou obrovský bullshit.

Co se v onen den stálo v mém horoskopu?

Láska a přátelství

Na základě horoskopu ze dne 15. dubna jsem měl zažít nezapomenutelný zážitek v podobě vášnivých postelových akcí. Vzhledem k tomu, že si mohu užít pouze se svou představivostí posilněnou o pár erotických videí z internetu jsem neměl na vybranou – musel jsem vyrazit večer do baru a pokusit se někoho sbalit. Protože moje balící hlášky a metody jsou tak neoriginální jako čeští zpěváci a zpěvačky, kteří kopírují zahraniční skladatele, mnoho úspěchu jsem nesklidil. Kromě lehce motající se hlavy z několika málo piv jsem odcházel domů sám a s jistotou, že vášnivé postelové akce se dnes konat nebudou. Ostatně jako celý rok.

GIF

Peníze a práce

Vyjadřovací schopnosti se skutečně zlepšily. Bohužel nikoliv v pozitivním slova smyslu. S alkoholem sice ztrácím zábrany, ale říkám lidem vše, co si o nich popravdě myslím, což ne vždy vede k dobrému výsledku. Jako střízlivý jsem naopak plachý geek, který nedokáže před cizím člověkem říci větu, natožpak dělat návrhy k sexu na jednu noc.

Během pracovního dne jsem toho s nikým moc nenamluvil, protože pracují nonstop z domova s flexibilními časovými možnostmi a jediná forma komunikace, kterou se svými kolegy využívám je text.

Rodina a vztahy

Výlety se naneštěstí žádné nekonaly. Horoskop lhal a vůbec nebylo nádherné počasí. Naopak celý den pršelo. To ale nevadilo. Přes den jsem si udělal procházku v pláštěnce po městě, poslouchal depresivní songy, představoval si, že každou chvíli ke mně přiběhne nějaká spřízněná duše, která mě bude milovat celý zbytek života jako je to ve filmech, ale výsledkem bylo, že jsem se procházel sám, nikoho jsem nepotkal, všichni kamarádi a přátele si nyní žijí své životy a mě nezaslouženě ignorují. Nikdo z mé rodiny na procházky, kromě nákupu potravin, nikam nechodí – a stejně bych je nepožádal z důvodu, že jsem si pevně jistý jaká by byla jejich odpověď. Nutno také dodat, že nikdo z mé rodiny nežije aktivním životním stylem.

Zdraví a kondice

Když jsem dorazil domů celý promoklý a zlomený smutkem a depresí, snědl jsem celou bonboniéru Toffifee. Sice mi přísun čokolády lehce pomohl, ale o žádný zázrak se nejednalo. Jediný přísun vitamínu, který jsem ten den měl byl jablečný džus, na jehož krabici stalo, že je 100% vyroben z pravého ovoce. Všichni dobře víme, že těmto nápisům se nedá moc věřit, ale mohu tím alespoň ospravedlnit to, že jinak bych žádné vitamíny za celý den nepozřel.

GIF

Doporučené aktivity pro tento den

Pokud jde o doporučené aktivity přes den, ze svého úkolníčku jsem odškrtl všechny uvedené položky. Napsal jsem do zásoby pár článků na blog, protože bych byl rád, aby zde příspěvky vycházely v pravidelném intervalu, i když ne vždy se mi to daří. Na to jsem pracoval se sociálními sítěmi. Zde je nutno poznamenat, že není přesněji objasněné v jakém smyslu jsem s nimi měl pracovat. Práci se sociálními sítěmi jsem pochopil tak, že jsem hodinu, možná dvě, sjížděl příspěvky na Facebooku, Twitteru, Instagramu a také jsem se ponořil do Tik Toku.

Tak jako každý medvěd, jakým jsem já, miluji maso. Jíst bezmasý oběd je pro mě nepředstavitelné. Řekl jsem si však, že pro jednou mohu masové výrobky vynechat, abych ušetřil nějaké to zvířátko, a tak jsem si uvařil nejvíce basic oběd všech dob. Jídlo tak obyčejné, že když jej stále dokola vařila má matka, nakonec jsem si na něj zvykl a ba co víc – zamiloval si ho. Ano, řeč je o bezvaječných těstovinách (co mi shodou náhod chutnají daleko více než ty obyčejné) se strouhaným sýrem (Goudou) a samozřejmě kečupem. Nebudu lhát, tento oběd mi chutnal. A podle účtenky zas tak moc peněz nestál. Naopak mi zbyla trocha těstovin na oběd pro příští den.

Když jsem vyrazil ven na procházku, snažil jsem se jít kolem památek, jež toto město, ve kterém bydlím, skýtá. Moc historických budov zde není, protože bydlím v poměrně malém městě, ale na druhou stranu, fotografie kostela v dešti nevypadá s filtry zas tak špatně. Bohužel na internet tyto fotografie nikdy nenahraji z důvodu, že si cením svého soukromí a nechci, aby všichni o mně věděli všechno, včetně mého bydliště.

Příprava na večerní balení balíků v blízkým baru, ve kterém se obvykle vyskytují ty nejpodivuhodnější jedinci z celého města, vyžadovala, abych se doma nějakým způsobem zkrášlil. Jen těžko by někdo se mnou vyrazil ke mně domů se zarostlými nehty, nepříjemným pachem z úst, smradem, který by zabíjel mouchy na míle daleko a masnými vlasy. Tak jako vždy, když doma podstupuji důkladnou hygienu, čistím si obličej speciálními přípravky. Již nemám takové problémy s akné, jaké jsem měl před lety – a za to jsem rád. Nechci, aby se nevítané objekty na mém obličeji (či jinde po těle) vrátily, a tak z důvodu namlouvacích rituálů, které jak jsem říkal, skončily fiaskem, jsem vyčistil všechna riziková místa na své pokožce.

 

Lze říci, že v onen den jsem měl na horoskop štěstí. Jindy tam vidím bláznivější aktivity – které zrovna nekolidují s mým životním stylem. Nejsem fanoušek bonsají, neumím pěstovat květiny, a především jsem na ně takový (anti)talent, že mi dokáže umřít i kaktus. Mnohdy se zde píše o trávení společných chvilek s vlastní rodinou. Svou vlastní rodinu nemám, ani ji v blízké budoucnosti neplánuji a co se týče mé biologické famílie, nejvíce spokojený jsem tehdy, když je nevidím ani neslyším.

Navzdory počasí bych řekl, že to byl produktivní den. V horoskopy a předpovídání osudu i nadále nevěřím, ale bylo příjemné vystoupit z každodenního monotónního života a pro změnu dělat něco jiného.


Co si myslíte o horoskopech vy? Zkusili jste si někdy den rozvrhnout tak, jak jste měli doporučeno v horoskopu?

Podělte se do komentářů!

6 thoughts on “Reedův den podle horoskopu

  1. Na horoskopy veľmi neverím a ani na kartárky a „zaručené“ predpovede. Keď som raz cestovala cez pol Slovenska domov, do kupé ku mne prišla pani, ktorá sa mi snažila predpovedať budúcnosť. Svoju predpoveď zakončila: „A nemáte nejaké drobné?“ 😀

    Každopádne rozvrhnúť si deň podľa horoskopu by mohla byť fakt sranda. 😀

    1. Jak jsem již uvedl v článku, svůj každodenní horoskop si čas od času přečtu, ale definitivně se jím neřídím. Některé doporučené aktivity jsou opravdu zajímavé. Není na škodu si alespoň jednou zkusit naplánovat si den podle horoskopu. Může to být i zábava. Třeba zmíněná péče o bonsaje. 😀

  2. Horoskopy, kartářky a jiné věštby apod. jsou hlavně super prostředky na tahání peněz z důvěřivých lidí.
    Nicméně pojetí dne podle horoskopu byl docela zajímavý nápad, byť to nedopadlo podle představ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.